AMR Motors

Przeszłość i źródła motoryzacji - kilka interesujących faktów

Super User. Opublikowano w Auta

stare autoZa początek tej legendarnej oraz uwielbianej przez niemalże wszystkich facetów na Ziemi dziedziny honorowany jest osiemnasty wiek.

Wówczas to właśnie pozostał skonstruowany pierwszy pojazd z silnikiem, który mógł przewozić osoby. Rzecz jasna pierwsza konstrukcja miała wiele defektów. Jednak to właśnie ona stała się genealogią obecnej motoryzacji. Pierwsza machina powstała całkowicie w 1774 roku. Napędzana była dwucylindrowym motorem parowym.

Wykorzystywana była do transportowania przedmiotów oraz ludzi. Już w owym czasie byłą bardzo pionierskim wynalazkiem, który nadzwyczaj ekspresowo został wdrożony w życie. Dodatkowym wymysłem był pociąg drogowy. Tego rodzaju maszyna została odkryta w 1802 roku. Dwadzieścia pięć lat następnie wynaleziono pierwsze autokary, które były napędzane silnikami parowymi. Historię motoryzacji wolno ukończyć znaczącym wydarzeniem. W 1884 roku pozostał wymyślony pierwszy silnik napędzany benzyną. W tym samym roku wyprodukowano samochód, który był napędzany tego typu silnikiem.

Motoryzacja w naszym kraju - w jaki sposób to się zaczęło?

polska flagaZarówno w naszym kraju jak oraz na całym świecie motoryzacja jest niesłychanie znaczącą oraz zauważalną na każdym kroku dziedziną. W Polsce za rozpoczęcie motoryzacji znamionuje się okres pierwszej wojny światowej. Były to zalążek dwudziestego wieku. W metropolii Polski, Warszawie przed wybuchem pierwszej wojny światowej upamiętnionych było blisko czterysta aut. Jednak w tamtym okresie wyraźne były różnice miedzy regułami ruchu drogowego i budową aut.

Naturalnie pierwsze maszyny, jakie podróżowały po lokalnych dziurawych drogach nie były produkcji Polskiej. Pomiędzy pierwszą, a drugą wojną światową nastąpił zdecydowany rozkwit motoryzacji. W tym czasie zanotowano ponad czterdzieści tysięcy oryginalnych aut, które rozpoczęły jazdę po lokalnych drogach. Mimo to Polska była państwem zasadniczo chwiejnie rozwiniętym pod względem motoryzacji. W tej dziedzinie w tamtych czasach przodowały Stany Zjednoczony, w jakich podróżowało ponad siedemdziesiąt procent wszelkich samochodów, jakie znajdowały się na świecie. W Polsce początek dwudziestego wieku był okresem, w którym motoryzacja dopiero się rozwijała.

Wytwórczość wozów w Polsce

maluchW Polsce mieści się aktualnie dużo fabryk, jakie zajmują się wytwórczością samochodów i innych wehikułów. W dzisiejszych czasach wytwarzane w Polsce marki to VW, Toyota, Ford czy Honda. Jak najbardziej produkowane są wyłącznie nieliczne rodzaje wyżej wymienionych marek samochodów. Kiedyś w Polsce wytwarzano Beskidy, Fiaty 125 oraz 126P, Syreny, Warszawy i Polonezy. Te historyczne wehikuły są znane wszystkim Polakom, którzy choć odrobinę intrygują się motoryzacją.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych