AMR Motors

Ford - najpopularniejsze modele samochodów od tej firmy

Super User. Opublikowano w Auta

fordFord konstruował historię samochodów od samego początku. Obecnie Fordy na polskich czy światowych drogach nikogo nie zdumiewają - aktualnie koncern produkuje jedne z najlepszych aut do użytku powszedniego (oraz nie jedynie).

W tym materiale zadecydowaliśmy przybliżyć historię dwóch najogromniejszych dzieł nowoczesnej motoryzacji spod znaku Forda - modele Fiesta i Focus.

 

Fiesta

mk7Rodzina Fiesta, jaka była wytwarzana przez amerykański koncern motoryzacyjny jest niezwykle spora. Pierwsze wzorniki Forda Fiesty zostały dopuszczone do sprzedaży już w 1976 roku. Ciekawostką jest fakt, że najświeższe generacje są produkowane i sprzedawane do dziś. To uwydatnia praktyczność oraz ergonomiczność tych modeli aut. Pełna rodzina Fordów Fiesta była reprezentantem metametru motoryzacyjnego znakowanego literką B.
Były to pojazdy, jakie zdołały być wykorzystywane zarówno w środowisku miejskim jak oraz do dłuższych tras. Były wybitnie pożyteczne i posiadały w miarę silne jednostki napędowe, które pozwalały na prędkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Najświeższy model Forda Fiesty, jaki został oznaczony nazwą MK7 produkowany jest od 2008 roku. W jego konstrukcji inżynierowie Forda zastosowali silną, stu dwudziestu konną jednostkę napędową. Rzecz jasna do wyboru mamy też inne, słabsze silniki. Wszystko po to, aby precyzyjnie trafić w potrzeby każdego prawdopodobnego klienta.

 

Ford Focus - domena całego koncernu

focusW największym stopniu udanym oraz najpopularniejszym modelem auta, jaki zjechał z taśmy wytwórczej koncernu Ford był Focus. Ten model wozów osobowych jest bez ustanku fabrykowany i wyprzedawany na całym świecie. Pierwsze egzemplarze tego modelu pochodzą z 1998 roku. Tuż po premierze opanowały one serca wielu hobbystów motoryzacji. Niezawodność i specyficzny wygląd sprawiały, że ilość wyprzedawanych egzemplarzy Forda Focusa non stop rosła.

Pierwszą modernizację ten model przeszedł 2004 roku. Zmieniono w owym czasie stylistykę, odnowiono oraz modernizowano wnętrze. Ponadto zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. W najświeższej generacji możemy dostrzec pracę jednostki napędzającej, która wytwarza moc stu trzydziestu sześciu koni mechanicznych. Jakim sposobem na samochód, który jest lekki to wystarczająca moc. Niestety w Polsce Fordy Focusy nigdy nie były wytwarzane. Kluczowe fabryki Forda znajdują się w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Mniejsze przedsiębiorstwa możemy znaleźć także w Rosji, Meksyku i Argentynie.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych