Home

Skoda opanowuje motoryzacyjne sektory naszej planety - skąd tak duży sukces?

Super User. Opublikowano w Auta

skodaPopularną jednostką motoryzacyjną, jaka zajmuje się produkcją różnego typu pojazdów jest Skoda. Czeski koncern ujarzmia europejskie rynki swoimi wytworami, jakie są ekonomiczne, sprawne i w miarę możliwości i w stosunku do oferowanych plusów niedrogie. Też Skoda Fabia posiada te wszystkie wyżej wymienione atuty.

Główny model Skody Fabii pozostał wyprodukowany w 1999 roku. Wszystkie egzemplarze zjechały z czeskiej taśmy produkcyjnej, jaka swoją siedzibę ma w mieście Mlada Bolselav.

Skoda Fabia proponowana jest w trzech rozmaitych typach. Rozpoczynając od sedana oraz hatchbacka, a ustając na wersji kombi. Również silniki generowały różnorodnego typu moc. W zależności od pojemności, najmocniejsza jednostka była w stanie wydobyć moc rzędu stu piętnastu koni mechanicznych. Jednakże takie wersje nie najporządniej się sprzedawały ze względu na wybitnie wielkie spalanie. Najpoprawniej sprzedawały się wersje Skody Fabii z silnikiem osiemdziesięciu oraz stu konnym. Skoda oferuje swoje produkty też z silnikami diesla. W tym przypadku wykrzesanych z jednostki pędnej zostało aż sto trzydzieści koni mechanicznych.

Skoda Octavia - uznanie modelu

octaviaNastępnym niesłychanie udanym oraz znanym modelem Skody jest Octavia. Tego typu modele jesteśmy w stanie masowo spotkać na lokalnych drogach. Jednakowo jak Skoda Fabia, Octavia była produkowana jedynie przez czeską manufakturę. Produkcję rozpoczęto 6 października 1996 roku. Skody Octavie są do tej pory masowo produkowane. To uwydatnia, że są to dobre oraz efektywne auta, którym zaufało niesłychanie sporo kontrahentów na całym świecie. Tego rodzaju Skody były wytwarzane w dwóch typach. Kombi i Sedan. Na próżno wyszukiwać wersji hatchback, która przenigdy nie została zaprojektowana przez inżynierów ze Skody. Najmocniejsze jednostki pędne wytwarzały moc rzędu stu osiemdziesięciu koni mechanicznych. Niemniej jednak były to wersje limitowane, jakich jest de facto niezwykle mało. Prócz tego są one bardzo drogie. Najpopularniejszymi wersjami, są modele, w jakich zainstalowano jednostki stu piętnasto konne oraz stu dwudziesto konne. Także wersje z silnikiem diesla cieszą się kolosalną popularnością wśród ewentualnych nabywców.

Skoda - inne modele

Bezsprzecznie czeski koncern produkujący samochody to nie jedynie dwa modele. W tej chwili bardzo popularne są auta Skoda Yeti, Roomster czy Superb. Wszystkie wskazane modele stały się podwaliną zarówno reklamową, jak oraz jakościową czeskiego producenta samochodów.