Home

Sprzątanie auta

Super User. Opublikowano w Auta

cleaning g1c841be6f 640Jako, że czas świąteczny, oraz wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, a spora część społeczeństwa w tymże okresie wybiera się do własnych rodzin autem, wpadłem na pomysł, że dobrze by było popełnić prosty poradnik, który pomoże odświeżyć nasz pojazd.

Najistotniejszą kwestią jest porządne uprzątnięcie pojazdu. Większość osób sprząta wewnątrz swój samochód raz na 2-3 miesiące, jednak po takim okresie pomiędzy siedzeniami wala się mnóstwo papierów, pustych pudełek, czy nawet resztek. Posprzątanie tej ilości śmieci czasem zajmie kilka godzin, stąd też mamy dwie opcje. Możemy przekazać auto do specjalnej firmy, jaka gruntownie zajmie się naszym papa mobilem, lub wziąć odpowiednie sprzęty i uporać się samemu z danym tematem.

Jeśli wybierzecie ostatnią opcję, nieodzowny w takim razie będzie dobrej mocy odkurzacz, nieduży pędzelek, właściwe środki chemiczne, a dla bardzo dokładnych sprzątających także zestaw kluczy nasadowych. Jeżeli nie chcemy wydać kasy na chemię przeznaczoną do auta, spokojnie możemy zrobić użytek ze preparatów domowych jak np. pronto, lub płyn do czyszczenia okien. Aczkolwiek zwykłe specyfiki nie za każdym razem usuną cały bród, ale z pewnością oczyszczą nieco nasz samochód.

Napomknąłem także o kluczach nasadowych, dzięki nim będziemy mogli rozmontować fotele z przodu, jak również tylne siedzisko. Gdy mamy tak dużą swobodę będziemy mogli nie tylko sprzątnąć podłogę i siedziska, ale także dokładnie oczyścić wykładzinę. Jednakowoż planując tę opcję będziemy zmuszeni przeznaczyć prawie cały wolny dzień na odświeżenie auta, a później należy go pozostawić na kilka godzin w ciepłym wnętrzu, aby cała woda, jaka pozostała w tkaninach mogła odparować.

man g5e85af3ca 640Swoje sprzątanie na ogół zakańczam na górnej części auta, kokpit czyszczę preparatami do kurzu, następnie pędzelkiem wymiatam wszystkie paprochy z kratek nawiewu, oraz wszystkich trudno dostępnych miejsc. Istotne, aby odkurzyć kokpit wraz z podłogą i siedzeniami, ułatwi nam to pracę z pędzelkiem. Taką metodą i niemałym nakładem naszej pracy możemy znacząco odświeżyć nasze auto, a kolejna podróż z pewnością będzie dużo bardziej komfortowa. Po wysprzątaniu samochodu warto zadbać o porządek w swoim garażu :)