Home

Wykorzystanie lateksu w samochodach

Super User. Opublikowano w Auta

pojazd 06Lateks to szczególne tworzywo. Wytwarza się go z soku mlecznego, który pochodzi z kauczukowców. Teraz posiedliśmy umiejętność pozyskiwania lateksu syntetycznego, który też spełnia oczekiwania. Ten surowiec zazwyczaj kojarzy nam się z gadżetami erotycznymi, jednak jego możliwości użycia są znacznie obszerniejsze i dużo bardziej uniwersalne. W gruncie rzeczy lateks może się okazać korzystny w każdej branży.

Bez wątpienia trzymasz w domowej apteczce rękawiczki lateksowe (lub - gdy masz uczulenie na to tworzywo - rękawiczki nitrylowe). Przeważnie wykorzystujemy je do sprzątania lub do różnych spraw higienicznych. No i oczywiście jest wykorzystywany przez pielęgniarki, przez piercerów i kosmetolożki. A to dlatego, że ten surowiec ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Jest więc doskonałą zaporą dla rozlicznych drobnoustrojów.

Natomiast zastosowanie lateksu to nie jedynie rękawiczki medyczne czy diagnostyczne jak te. Z tego materiału, a dokładniej - z gąbki lateksowej - wyrabia się materace. Poleca się je głównie alergikom zważywszy na na wspomniane wcześniej cechy lateksu. Nie gromadzą roztoczy, a w dodatku przyjmują kształt ciała (niemal identyczną cechą charakteryzują się również rękawiczki lateksowe - rozciągają się, a następnie powracają do wyjściowego stanu). Z tego powodu tego typu materace to świetny wybór. Kliknij tutaj i poczytaj więcej o rękawiczkach i innych sprzętach medycznych.

Rękawice lateksowe czy materace z tego materiału jeszcze nie wyczerpują możliwości przeznaczeń tego tworzywa. Elementy z lateksu czy gumy kauczukowej znajdziesz także w oponach. Tak, tych z twego samochodu także. I nie tylko! Lateks wykorzystuje się także przy lakierowaniu. Funkcjonuje całkiem jak lateksowe rękawiczki - zabezpiecza warstwę twego motocykla przed działaniem czynników zewnętrznych, a w efekcie przed uszkodzeniami.

opony 10Czas na ostatnie użycie na teraz (chociaż można wymienić ich znaczenie więcej!): moda. Spodnie czy spódnice z lateksu nie kojarzą nam się obecnie jedynie z filmami erotycznymi, ale są noszone również jako codzienny ubiór. W szczególności widać to w wypadku stylistyki na motocykle - obcisłe jak rękawiczki lateksowe, błyszczące stroje wspaniale wyglądają przy tych pięknych maszynach.

Przy wielu plusach to tworzywo ma jeden minus - istnieje ryzyko . Mimo wszystko nie stanowi to istotnej komplikacji, dla alergików na to tworzywo sporządza się na przykład rękawiczki nitrylowe, które mają te same właściwości. Na szczęście alergia na lateks nie zdarza się nagminnie i można maksymalnie korzystać z jego plusów.