Home

Wakacje na motocyklu - jak się spakować?

Super User. Opublikowano w Off Topic

mototurystyka 12Dla wielu przemieszczanie się na motocyklu nie jest jedynie metodą pokonywania trasy, lecz esencją bycia: z tego powodu niejednokrotnie w wakacje widać na jezdniach grupy pasjonatów, którzy w taki sposób poznają kraje europejskie. Niemniej taka ekspedycja wymaga należytego zaplanowania, tym bardziej że motocykl posiada stosunkowo małą przestrzeń bagażową. Dodatkowo dobrze jest się przygotować na wiele nieoczekiwanych zdarzeń, w tym też na zatrzymanie przez policję.

Policja ma prawo skontrolować każdy jednoślad oraz samochód, kiedy sądzi, że zostało złamane prawo, albo też jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Mimo iż kontakty z drogówką nie należą do najprzyjemniejszych, warto pohamować wzburzenie, a rozmowę poprowadzić rzeczowo. Kontroli policyjnej może przedsięwziąć zarówno przedstawiciel prawa w kostiumie służbowym, jak też po cywilu. Rzeczą, która go zazwyczaj odróżnia, jest noszona na pasku kabura z bronią oraz inne charakterystyczne środki wyposażenia służb mundurowych.

Jak przygotować się na wyprawę na motocyklu?

Zapakowanie się na długą eskapadę motocyklem może być trudne także dla doświadczonych motocyklistów. Znikoma ilość powierzchni przesądza, że konieczne jest wybranie wyłącznie najpotrzebniejszych sprzętów. Myśląc o tym, co należy zapakować, dobrze jest zdecydować się wygodną garderobę, w tym spodnie bojówki czy kurtkę wyposażoną w pagony. Ubrania nie muszą być wartościowe, niemniej powinny wypełniać swoją funkcję oraz być solidne. Dla pewniej liczby motocyklistów nie do zastąpienia podczas eskapady jest także kominiarka osłaniająca przed podmuchami oraz zimnem. Interesujące kominiarki posiadają w swoim asortymencie choćby takie firmy jak Helikon, czy FreeNord.

mototurystyka 08Organizując wyjazd trzeba mieć na uwadze różne zaskakujące sytuacje. Z tego powodu warto wyposażyć się w broń gazową w kaburze albo chociaż w gaz łzawiący w sprayu, które są dostępne przede wszystkim w sklepach z elementami ochrony policyjnej. Zdecydowanie przyda się także kieszonkowy scyzoryk oraz komplet podstawowych narzędzi.