Home

Garaż samochodowy – jak go zaaranżować, gdy nie pełni swojej podstawowej funkcji? Niebanalne pomysły

Super User. Opublikowano w Off Topic

idealny garazPrzydomowy garaż jest bezspornie świątynią każdego entuzjasty samochodów, zatem zapewne u większości odbiorców niniejszego serwisu jest on pomieszczeniem, w jakim przebywa tylko i wyłącznie samochód oraz ewentualnie kilka urządzeń z nim bezpośrednio powiązanych. Zdarza się wszelako, że rodzina nie posiada samochodu lub tenże - mimo obecności garażu - z przeróżnych względów przebywa na dworze. Wskazane jest w takim przypadku pomyśleć, aby oryginalnie zagospodarować tę ponadplanową, niezagospodarowaną przestrzeń. Przedstawiamy kilka pomysłów.

Garaż nie musi być przecież pomieszczeniem, w jakim przechowujemy wszelkie rzeczy, na które trudno odnaleźć miejsce w innych częściach naszego mieszkania. Nie do końca jest to również odpowiednie pomieszczenie do trzymania narzędzi ogrodowych. Te szybko nam garaż zagracą, natomiast przecież można w niedużych kwotach zdobyć ładny domek ogrodowy. Takie osobne miejsce nie tylko będzie super się prezentować, lecz umożliwi nam się bez trudu dostać do wszystkich potrzebnych sprzętów oraz mebli - od kosiarki, przez łopaty, aż po na przykład stół czy krzesła ogrodowe.

Dlatego też zniechęcamy czytelników do upychania przedmiotów ogrodowych w garażu, lecz warto już absolutnie serio przekalkulować wykorzystanie tej powierzchni w charakterze pokoju letniego. Wystarczy ozdobić ściany jakimś surowym, lecz eleganckim oraz solidnym materiałem - przykładowo imitacją betonu, zakupić jakiś atrakcyjny komplet mebli, więcej informacji, i voilà - otrzymujemy eleganckie pomieszczenie, w jakim schowamy się przed promieniowaniem UV albo deszczem, a jednocześnie posiadamy odpowiednią odległość do ogrodu.

pokoj w garazuDobrej jakości meble ogrodowe można spokojnie kupić online - z dostawą do domu. Jeśli rzeczy te będą notorycznie przebywać na dworze, należałoby postawić na technorattan bądź jego imitacje. Jeśli natomiast na stałe zamieszkają w garażu lub nie przeraża nas ich pielęgnacja - można postawić na produkty z rattanu, sprawdź, kosztujące mniej, o ponadczasowej wytworności. Ewentualnie może zwyczajnie jakieś meble drewniane?

Odrębny cudowny pomysł na nietypowe zastosowanie garażu to uczynienie z niego salonu zabaw bądź tzw. jaskini mężczyzny. To w końcu kapitalne pomieszczenie, żeby postawić w nim na przykład flippera. Raczej współmałżonka nie byłaby zachwycona, gdyby taki zagracił trzy czwarte salonu. W garażu tymczasem to już całkiem odmienna sprawa...