Home

Wyprawy kamperem na drugi koniec świata

Super User. Opublikowano w Auta

camper g839061f17 640Dalekie wycieczki samochodowe podbiły serca tysięcy Polaków. Coraz więcej starych kamperów zyskuje nowe życie, dzięki czemu nasz naród może odkrywać nowe kontynenty. Jeżeli i Ciebie zainteresował ten temat sprawdź jak łatwo możesz się do tego przygotować.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego środka lokomocji. Wybierając się na wyprawy do Afryki musisz pamiętać o tym, że panują tam trochę inne warunki niż w Polsce. Twój samochód musi być wyposażony w dobrą chłodnicę wody, ponieważ temperatura która tam panuje może zagotować Twój silnik. Dodatkowym atutem takiej podróży jest możliwość wyjazdu do Gruzji, która znajduje się na środku trasy. Kiedy uda Wam się przebyć cały kontynent Afrykański możecie zdecydować się na częściowy powrót statkiem i wyjazd na Azory. Tym sposobem zwiedzicie masę nowych oraz nieodkrytych terenów, które tylko nieliczni odwiedzili samochodem.

Natomiast jeżeli planujecie okrążyć cały glob swoim kamperem warto zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi. Jedyne co musisz zrobić to odpowiednio zakonserwować całe auto, dzięki środkom antykorozyjnym, pamiętaj jednak, że musisz dokładnie wyczyścić miejsca w których już znajduje się rdza. Tym sposobem będziecie mogli wyruszyć na zwiedzanie Japonii, a także na wyprawę do Peru. Taką trasę najlepiej jest przebyć przy pomocy tanich promów, które wyruszają zazwyczaj z dużych miejscowości, a jeśli uda Wam się porozmawiać z kapitanem być może dostaniecie nawet darmowe posiłki. Będąc już w Ameryce warto zabrać się na wycieczkę objazdową na Kubę, jest to dość duża wyspa, ale mając własny środek lokomocji na pewno szybko przedostaniecie się z jednego końca na drugi.

hands g9fd3343e1 640Na sam koniec pozostają Wam dwie opcje, albo sprzedać samochód w kraju w którym się znajdujecie i wrócić do Polski samolotem, albo znaleźć tankowiec, który płynie do Europy, a sternik jest na tyle miły, że weźmie Was na pokład. Gwarantujemy, że tak spędzone kilka miesięcy, na pewno pozostaną w Waszej pamięci na długie lata.