Home

Przydatne akcesoria samochodowe

Super User. Opublikowano w Auta

auto07Mamy początek dwudziestego pierwszego stulecia. Wokół nas nieprzerwanie rzeczywistość zadziwia nowymi, jeszcze bardziej "user friendly" rozwiązaniami. I to we wszelkich dyscyplinach. Nie mogłoby być inaczej także w dziedzinie motoryzacji. Jak się demonstruje to gonienie do nowoczesności?

Auta prosto od producenta posiadają w katalogu krocie dodatków, które są warte znaczne pieniądze. Powiedzmy jednak bez ogródek - auto prosto z salonu to nie jest najpopularniejszy obraz na naszych ulicach. Wielu Rodaków podróżuje maszynami doświadczonymi, a nawet gdy je zmienia, to i tak raczej na młodszy wóz z drugiej ręki. Z tej racji wykwitają rozmaite gadżety, które można nabyć osobno, a za pomocą których nawet w wysłużonym wozie pojedziemy niczym w mercedesie klasy E.

Coraz większą popularność zyskuje na przykład wyświetlacz HUD. Rzuca on wskazówki z nawigacji względnie inne dane bezpośrednio na przednią szybę. Dzięki temu nie potrzebujemy odrywać wzroku od szosy, kiedy korzystamy z podpowiedzi nawigacji. Warto się namyślić nad tego typu sprzętem. Już dziś jest to opcja dosyć przystępna finansowo, a plusy z jej używania są niepodważalne. Również coraz powszechniejsze stają się wideorejestratory. Małym nakładem dają szansę jazdy bez stresu, iż w razie nagłej sytuacji na trasie nie będzie dokumentów na naszą niewinność. Ich pojemna pamięć gwarantuje efektywne rejestrowanie nawet w wielogodzinnej trasie. Niepodobna zignorować kamerę cofania oraz czujniki parkowania - iluż zarysowań na karoserii udało się z ich wykorzystaniem ustrzec się! Pośród gadżetów do auta mieszczą się także w rzeczy samej pionierskie idee, jak na przykład nakładka na kierownicę z panelem kierującym do telefonu czy nawigacji albo sterowana pilotem etykieta na tylną szybę, pozwalająca np. zademonstrować innemu kierowcy uśmieszek czy też wyrazić uznanie za ustąpienie miejsca. Drobna kwestia, a cieszy, z jakiej przyczyny więc z niej nie korzystać?

auto13Dodatków do czterech kółek wyłowimy w sklepach wiele, a ich ceny i przydatność czasem nie idą obok siebie. Jednak warto popatrzeć i wybrać z nich to, co ulepszy nam komfort jazdy i wpłynie na jej bezpieczeństwo. W tych aspektach lokaty w żadnym razie dosyć!