Home

Cóż począć z psiakiem w trakcie dalekiej jazdy autem?

Super User. Opublikowano w Auta

psy vanWożenie okazjonalnie psów na wakacje to nie tylko dobra zabawa ukochanym szczeniakiem, ale również spory ciężar. Naturalnie niektóre zwierzęta kochają jazdę samochodem, aczkolwiek często również się dzieje tak, iż psiaki wypraw autem nienawidzą, natomiast podróż z psami to męczarnia nie tylko dla nich, jak również dla ich właścicieli.

Niezależnie od upodobań pupila: Jak się na trasę z psem naszykować?

Przede wszystkim powinno się, zanim ruszy się w daleką jazdę, zwierzę do auta właściwie usposobić. Najlepiej od maleńkości zaznajamiać psiaka z hałasami i zapachem samochodu, wytwarzać w nim optymistyczne emocje, wykreować psu w samochodzie bezpieczne otoczenie, którego nie będzie się obawiał. Błędem jest przykładowo zawożenie za każdym razem pieska do weterynarii naszym samochodem, dlatego że może to przynosić niekorzystny skutek dla pieska. Zwierzę będzie asocjować dany wóz z drogą do lekarza, z nieprzyjemnymi zastrzykami, chorobą i zapachem nieznanych zwierząt.

Przed jazdą należy również sprawdzić, czy piesek nie ma choroby ruchu, czyli czy nie jest nieswój, nie ślini się w trakcie jazdy. Jeżeli ma wymioty, nawet jeśli jest głodny, znaczy to, iż należy zastosować leki. Podawanie leków jest to polecane rozwiązanie dla pupili, jakie kiepsko wytrzymują podróż pojazdem.

szczesliwypsiakZapewnienie sobie bezpieczeństwa na drodze zdaje się być najważniejsze, zaleca się transportować zwierzaka w tylnej części auta, odseparowanej od miejsc osób towarzyszących, dlatego że psiak skaczący w środku pojazdu może rozpraszać prowadzącego, bądź też doprowadzić do katastrofy. Poleca się również skorzystać z kontenera albo zabezpieczyć zwierzątko dedykowanymi dla psa szelkami.

Podczas podróży z psinką należy jechać uważnie, nie hamować gwałtownie, jeśli się da, to nie straszyć klaksonem. Zaleca się również często zatrzymywać na przerwę, żeby zwierzę miało możliwość wyciągnąć kości, pobiegać, załatwić się. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie środki bezpieczeństwa, jak również damy pewną wolność ukochanemu pupilowi, przygoda stanie się zabawą i przyjemną sprawą zamiast torturą dla psa.