AMR Motors

Motor, samochód, samolot – czym podróżują muzycy?

Super User. Opublikowano w Uncategorised

vintage car gae81370f9 640Sezon wiosenno-letni to czas, kiedy coraz więcej osób oddaje się podróżom. Szczególnie muzycy zaliczają się do bardziej czynnych grup, chociażby dlatego, że nie tylko wyjeżdżają na urlop, ale też grają na imprezach, odbywających się w plenerze. Rozważając to, jakie maszyny wybierają gitarzyści, warto uwzględnić, iż wycieczka z gitarą zalicza się do wymagających. Nie wydaje się tak ważne to, iż instrument taki jest sporych rozmiarów, ale przede wszystkim to, iż trzeba podjąć decyzję, jak w sposób bezpieczny go przewieźć.

Jeśli ktoś przykładowo ma instrument, tego typu jak gitary akustyczne dla leworęcznych to na pewno rozważa, w jaki sposób przewieźć gitarę, żeby nie zniszczyła się. Dla osób grających lewą ręką jest to istotniejsze, bo instrument tego typu jest nie tak często spotykany lub złożony na podstawie indywidualnego zamówienia. Nie jest znaczące, czy gitarzysta przemieszcza się samochodem, samolotem lub motorem, ważne jest to, żeby instrument nie zniszczył się. Nie można dopuścić do tego, by były naruszone kable gitarowe lub paski do gitary.

Nieraz wybór środka transportu uzależniony jest od wykonywanej muzyki, bo z reguły jest to powiązane z charakterem gitarzysty. Przykładowo, gitarzyści elektryczni częściej odbywają podróże jednośladem, a gitarzyści akustyczni samochodem. Zabezpieczenie gitary to podstawa, w związku z tym rozsądnie będzie transportować gitarę w oryginalnym etui. Kiedy wobec tego ktoś wielokrotnie odbywa podróż, to pokrowiec na gitarę będzie nieodzowny i zawsze powinien być dobrany do posiadanego modelu instrumentu. Warto do niego dodać specjalne zabezpieczenia, chroniące poszczególne elementy. Kiedy natomiast odbywa się podróż samolotem, trzeba zorientować się, jakie dane linie lotnicze mają warunki, odnoszące się do przewożenia instrumentów. Zaś, podróżując motocyklem, warto myśleć o odpowiedniej przyczepie.

guitar gd06b6dda3 640Warto zwrócić uwagę na zdolność gitary do użycia. Dlatego ważne jest to, żeby żaden z elementów nie był zniszczony. Wtedy natomiast konieczne będą wymienne części do gitar, jakie nie zawsze można dostać od ręki. Dobrze jest w takim układzie mieć je w swoim bagażu.

Powiązanie muzyki i motoryzacji bywa nierzadko spotykane. Zwłaszcza u gitarzystów, jacy są w zespołach muzycznych oraz ciągle podróżują na koncerty. Znaczące jest wobec tego to, żeby do takiej wycieczki ogarnąć nie tylko siebie, ale też instrument.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych