Home

Kilka ciekawych gadgetów, nie tylko motoryzacyjnych

Super User. Opublikowano w Off Topic

podkładka pod telefon do samochoduBył taki krótki czas, gdy to wydawało mi się, że rozwój technologiczny przystopował. Aktualnie już mamy pewność, że to nieprawda. Co chwilę nowatorskie odkrycia, ogólna dostępność smartfonów, niezliczone gadżety, o jakich nam się w przeszłości nie śniło.

Lecz zamiast pisać w tym miejscu o oczywistościach, zaprezentuję Wam kilka użytecznych urządzeń, o których istnieniu albo specyficznych właściwościach zapewne nie mieliście pojęcia.

Virtual Reality

VRPokoje Zagadek, laser tag lub paintball są w naszym kraju coraz to powszechniejsze i pewnie każdy spośród Was chociaż w jednej z tychże rozrywek partycypował. W ostatnim czasie jednakże powstała w moim mieście nowa forma rozrywki opierająca się na rzeczywistość wirtualną. O co chodzi? Sprawa jasna - zbieramy pakę bliskich, uiszczamy niezbyt wysoką cenę, a później przez dwadzieścia minut naparzamy wespół do zombiaków broniąc fabryki przed ich natarciem. Zabawa przednia i poczucie, że jednego dnia spełniły się marzenia z dzieciństwa, natomiast obrazy science fiction stały się rzeczywistością. Poszukajcie, może u Was w mieście, też jest coś takiego. Tylko czekać, jak virtual reality zostanie wykorzystana również w edukacji.

Tablice i ekrany interaktywne

nowoczesna tablicaTo też jedno spośród mych ostatnich odkryć. Okres szkoły kojarzy mi się z przyjemnymi przerwami i w dużej części przewidywalnymi lekcjami, jakie najczęściej prowadzone były przy użyciu tablicy oraz kredy. Wydarzeniem było doświadczenie na fizyce czy też lekcja informatyki. Wychodzi na to, iż XXI wiek podsycił rewolucję też w opisywanym zakresie. Ekrany interaktywne obsługiwane są przy użyciu dotyku, zazwyczaj można je skomunikować z laptopem, jak i również można na nich kreślić stosownymi pisakami. Narzędzie takowe powoduje, iż lekcja w szkole już nigdy nie musi być monotonna, jak również umożliwia zainteresować dzieci, które przyzwyczajone są w końcu do komputerów oraz przyswajania wielu bodźców w tym samym czasie. Ekrany interaktywne sprzedawane są często w zestawie z projektorem, natomiast monitory mają czasem wbudowany komputer, co jeszcze mocniej poprawia pracę.

Lego Mindstorms EV3 i Lego WeDo

lego edukacyjneKtóż spośród nas nie uwielbiał zabawiać się klockami lego? Na nieszczęście za mojej młodości oferta w naszym kraju nie była jeszcze tak rozwinięta, natomiast bardziej bajeranckie zestawy były poza zasięgiem pieniężnym rodziny. Lego w dalszym ciągu wydają się drogie, jednak zarobki mieszkańców naszego państwa lepsze. A i pojawiło się wiele nowych możliwości, do kupienia są doskonałe zestawy edukacyjne. Na przytoczenie zasługują choćby Lego Mindstorms EV3. Klocki te dedykowane są dla uczniów, jacy posiadają predyspozycje technologiczne oraz lubią łączyć przyjemności z edukacją. Spełnią swe zadanie w szkole, ale także mogą posłużyć za pierwszorzędny podarunek. Dla młodszych dzieci zarezerwowana jest z kolei seria Lego WeDo. Pomaga poprawniej zrozumieć rzeczywistość oraz zmusza do kreatywnego rozumowania. I jak - stawiam stówę, że nie mieliście pojęcia o tychże gadżetach ;)

Jeżeli znacie jakiekolwiek inne rewolucyjne rozwiązania, które można wyeksploatować w edukacji, lub zwyczajnie dla przyjemności - napiszcie na maila.