Home

Flota samochodowa dostawców posiłków – konieczność utrzymywania jej sprawności

Super User. Opublikowano w Auta

pizza service g4e5e1238c 640W dużych miastach dostarczanie jedzenia jest znaczącym fragmentem rynku usług gastronomicznych. Tyczy się to zarówno dowozów detalicznych jak pizza czy kuchnia azjatycka, ale też coraz modniejszych ostatnio tzw. diet pudełkowych. Wrocław nie odróżnia w tym względzie od innych polskich dużych miast. Co raz więcej restauracji nie posiada własnych taborów pojazdów, lecz współpracuje z wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się dostawami jedzenia, wykorzystującymi swoje aplikacje.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia dotarcie do o wiele znaczniejszej ilości potencjalnych klientów. Jest to możliwe dzięki korzystaniu z machiny reklamowej większego partnera. Poza tym tego typu ,,outsourcing” umożliwia uniknięcie od wszystkich kłopotów związanych z użytkowaniem własnej floty. Nie interesują nas koszty ropy czy benzyny, polisy OC, czy choćby zatrudnienia kierowcy. Awaria samochodu również nie jest naszym problemem – nie musimy w panice wpisywać w przeglądarkę fraz typu ,,pomoc drogowa Wrocław” czy ,, laweta Wrocław cennik”.

Oprócz tego, zwłaszcza w przypadku dostawców diet pudełkowych czy cateringu, bardzo ważne jest utrzymanie niezawodnego łańcucha dostaw. Również to, jest o wiele prostsze kiedy transportem zajmuje się dedykowana firma. W przypadku gdy robi to producent, nawet jedna awaria może doprowadzić fundamentalne zachwianie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu gdy nasz pojazd zostanie uszkodzony nie rozwiązuje bowiem całości problemu – ciągle zostajemy z cateringiem do dostarczenia.

Jak więc można zauważyć utrzymywanie taboru w sprawności to nie tylko kwestia potencjalnych kłopotów z unieruchomionym samochodem, ale także rozsypującej się logistyki. Gdy potrzebne jest przewiezienie ładunku z zepsutego pojazdu, potrzebny jest nam pojazd zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest sporym miastem, więc nawet samo podstawieni pojazdu zastępczego, może trwać dość długo.

pizza service ge7acf0fce 640Reasumując, współpraca z zewnętrznym usługodawcą w kwestii transportu jedzenia ma szereg zalet. Przede wszystkim zdejmuje z wytwórcy koszty związane z kupnem i utrzymywaniem taboru a także z pracownikami. Oprócz tego system logistyki specjalistycznych firm zajmujących się transportem jedzenia, jest bardziej elastyczny. Gdy cokolwiek wydarzy się z samochodem nie musimy samemu szukać, na przykład, pomocy drogowej w Kątach Wrocławskich.