Home

Najdroższe samochody świata

Super User. Opublikowano w Auta

car02Obywatele często starają się okazać swój majątek na rozmaite sposoby. Dla niektórych mogą być to drogocenne, designerskie fatałaszki, dla innych kosztowna biżuteria. Tak w zasadzie, kwestia ta w głównej mierze zdeterminowana jest obszarem zainteresowań danej osoby - nawet milionerzy nie są zbyt skorzy do wydawania pieniędzy na dobra, na jakie nie mają zainteresowania. Jak zapewne można się domyślić, częstym „trofeum” są pojazdy, na jakie wydać można w zasadzie obezwładniające sumy pieniędzy. W pewnym sensie jest to bardziej logiczna inwestycja aniżeli zwykłe ozdoby - samochody, jachty czy prywatne aeroplany posiadają faktyczne, konkretne wykorzystanie, a ich wielka cena na ogół wypływa z rzeczywistych usprawnień, funkcjonalności oraz wygód, jakie te mogą zapewnić.

Drogocenne konstrukcje w branży motoryzacyjnej - za co płacimy w aucie?

Zwykle rzecz biorąc, przeciętny samochód traci nieomalże jedną drugą własnej wartości po opuszczeniu salonu. Nie jest ciężko kupić sobie sprawny samochód, leccar06z jeśli chcemy pozwolić sobie na choćby minimum fabrycznej personalizacji, powinniśmy liczyć się z pomocnymi wydatkami. Wniosek jest taki, iż najdroższe wozy świata to niekoniecznie luksusowe, szybkie auta o sportowym wyglądzie - chociaż potrafią one kosztować co niemiara, to najwięcej kwot wydaje się na spersonalizowane egzemplarze! Do najdroższych aut na świecie kwalifikuje się sztuki kolekcjonerskie - wozy, jakie wystąpiły w słynnych produkcjach filmowych czy też miały pokrewieństwo z historycznymi zdarzeniami.

Nie jedynie samochód - czym podróżują milionerzy?

Tęgo zastanawiając się nad tym, jakie pojazdy mogą nadszarpnąć portfel w najwyższym stopniu, nie można zapomnieć o znacznie bardziej wyszukanych środkach lokomocji, którym obce są zatłoczone, miejskie autostrady. Istnieją na tym świecie jednostki, których stać na osobisty odrzutowiec - oraz nie chodzi tu o mała awionetkę! Potężne aeroplany pasażerskie, szybkie, nowoczesne helikoptery, a nawet prywatne pociągi to dla niektórych osób coś kompletnie zwyczajnego. Maszyny takie kosztują więcej, aniżeli przeciętny człowiek w typowym kraju może zarobić przez pół swojego zwykłego życia.