Home

Renault, Peugeot, Citroen – pamiętajmy o systematycznych przeglądach

Super User. Opublikowano w Auta

naprawa samochoduSamochody produkcji francuskiej są na rodzimych drogach niesłychanie często spotykane. Wiąże się to z paroma czynnikami, zaś najważniejsze z nich to bez wątpliwości relacja jakości do ceny, a także nieduże koszty eksploatacji.

Są to dodatkowo pojazdy względnie bezawaryjne. Należy wprawdzie pamiętać o ich adekwatnej eksploatacji jak i również regularnych wizytach u mechanika. Auta produkcji francuskiej bowiem eksploatują się tak jak wszystkie pozostałe. Co wszelako intrygujące, auta od przedsiębiorstw takich jak np. Peugeot czy Citroen, mają jedną elementarną niedoskonałość. Względnie zaletę, zależnie od interpretacji. Rozchodzi się o rozwiązanie, którym jest oś tylna.

Z jednej strony element ten wpływa na powiększony komfort podróży i dodatkowo nadzwyczaj dobrą przyczepność. Z drugiej natomiast - całkiem szybko ulega zużyciu. Przede wszystkim na rodzimych, pełnych dziur ulicach. Nie da się bowiem ukryć - pojazdy jak Peugeot lub Citroen nie były projektowane z myślą o dziurach i nierównościach, na których chociażby i samochód terenowy czasami potrafi odmówić posłuszeństwa.

tylne zawieszenieNie miejmy złudzeń, tylna belka w którymś momencie się zepsuje. Oczywiście wiele od nas zależy i możemy przedłużyć jej żywotność. Systematyczne wizyty w warsztacie i wymiana części z modułów z pewnością sprawią, iż przez dłuższy okres będziesz się cieszył komfortową jazdą swoim autem francuskim. Jednak pewnego dnia najdzie ten moment, kiedy to belka tylna peugeot 206 zaniemoże i potrzebna okaże się regeneracja belki skrętnej - to nieuniknione.

Które symptomy wskazują na to, iż najwyższa pora podążyć do warsztatu? Istnieje ich kilka, natomiast przytoczyć tutaj trzeba szczególnie niepokojące stukanie dochodzące z tyłu samochodu, mniejszą przyczepność oraz gorszy standard jazdy, jak również - w ekstremalnej sytuacji - pochylanie się kół. Nie ryzykujmy naszego bezpieczeństwa. Warsztatów zajmujących się wymianą belki skrętnej jest na terytorium Polski kilka, w związku z tym powinno się udać coś odszukać bez większego problemu. Z drugiej strony pamiętajmy, żeby zlecić ten proces ekspertom. Nie chcemy przecież musieć jechać do autoserwisu po raz kolejny za kilka tygodni.

Naprawa tylnej belki to proces, który zajmuje z reguły kilka godzin i można go przeprowadzić od ręki. Nie jest to dodatkowo naprawa niezwykle droga i raczej zmieści się w sumie maksymalnie 900 zł. Tylna belka po wymianie wpłynie na wygodę podróży autem, ale przede wszystkim - podwyższy poziom bezpieczeństwa. A na tym wszakże niepodobna robić oszczędności.