Home

Żywność na podróż samochodem – co wziąć w długą drogę?

Super User. Opublikowano w Off Topic

jedzenie jazdaAranżując długą podróż, a zarazem nie chcąc co chwilę zatrzymywać się w przydrożnych sklepach, czy zwyczajnie przyoszczędzić trochę czasu i pieniędzy - warto przemyśleć co dobrego można wziąć ze sobą w drogę. Poznaj pomysły na smaczne małe co nieco!

O czym musisz pamiętać?

Gdy dobierasz pożywienie, jakie zabierzesz ze sobą w podróż musisz mieć na uwadze, że dobrze, by było ono zwarte, mało brudzące i pozbawione tendencji do rozmiękania czy nadmiernego kruszenia się. Powinno być łatwe w zjedzeniu nawet w niewygodnych warunkach.

Gdy masz czas, spróbuj zjeść większe śniadanie przed wyjazdem.

Kilka pomysłów na przekąski oraz czego nie zabierać

Zawsze najlepszym pomysłem będzie zabranie ze sobą warzyw i owoców. Jednak rozsądniej będzie nie zabierać śliwek, ze względu na to, że mogą one wywoływać biegunkę. Posłodzone napoje gazowane nie zaspokoją Twojego pragnienia. Lepiej zabierz ze sobą dużo wody źródlanej. Dobre nawodnienie to ważny element w długo trwającej podróży, a woda przyda się też do przemycia dłoni, jeżeli nie ma innej możliwości.

Do termosu nalej ulubioną kawę czy smakową herbatę. Zwłaszcza gdy planujesz wyjazd w środku zimy.

przekaski dzieciGorzka czekolada, banany oraz wafle ryżowe będą trafionymi przekąskami w trasę. Powkładaj wszystko do zamykanych pojemniczków lub worków foliowych.

Gdy przepadasz za muesli, to też zapakuj je z sobą w słoiku. Nie porzucaj pomysłu tradycyjnych kanapek. Przyrządź je sobie przykładowo z pastą z tuńczyka.

Na obiad przygotuj sobie w podróż potrawę, która będzie smaczna również zimna. Może to być choćby ryż z warzywami, ugotowana fasolka szparagowa albo sałatka z sycącymi składnikami.

Użyteczne będą też w trasie jednorazowe sztućce oraz nawilżone chusteczki, którymi wyczyścisz klejące dłonie.

W czasie obmyślania indywidualnego, podróżniczego jadłospisu, najlepiej zwrócić uwagę na swoje żywieniowe gusta. Pozwoli to ochronić się od niespodziewanych dolegliwości oraz delektować się smacznymi przegryzkami w drodze. Udanej wycieczki i smacznego!