Auta

Złomowanie aut. Czy złomowisko to dobry biznes? Czy można wciąż tak zarobić?

Super User. Opublikowano w Auta

rolls royce gad056cc46 640Utylizowanie samochodów na złomowisku to bardzo powszechne rozwiązanie, jeżeli chodzi o używane, już zepsute egzemplarze. Zwykle zarabia w taki sposób skup złomu oraz sam sprzedawca. Trzeba więc pamiętać, że posiadanie złomowiska to nadal rentowna forma zarobku. Takie firmy umożliwiają nie tylko samo złomowanie samochodu – dostępny pozostaje też odbiór oleju przepracowanego, utylizacja opon albo skup metali kolorowych. Sprawdź, czy posiadanie złomowiska jest opłacalne!

Ryzyko zawodowe w branży moto

Super User. Opublikowano w Auta

van gb793a50da 640Biznes to nade wszystko załoga. Bez właściwej obsady żadna korporacja nie utrzyma się nazbyt mocno. Podobnie jest z branżą motoryzacyjną. Warsztat mechaniczny czy też zakład przemysłowy potrzebuje krzepkich robotników, aby niezawodnie pracować. Pozyskanie wykwalifikowanej osoby to jedno. Ważne jest też, aby troszczyć się nią po uwieńczeniu umowy. Biorąc pod uwagę specyfikę wykonywanych czynności, istotne jest udostępnienie opieki lekarskiej. Czemu należałoby zagwarantować ekipie poradę medyczną? Co wygrywa na tym korporacja?

Jak podejść do kupna używanego samochodu?

Super User. Opublikowano w Auta

car hyundai i30 sedan g9bdd967b0 640Z całą pewnością, zakup samochodu z drugiej ręki nie jest najprostszym zadaniem. Znalezienie odpowiedniego i spełniającego nasze wymagania auta, często zawiązane jest z niezwykle intensywnymi poszukiwaniami, a następnie długą przeprawą i badaniem danego samochodu. Niestety, zdarza się, że wybrany przez nas pojazd posiada wady, które sprawiają, że zakup auta jest zupełnie niekorzystny. Warto także pamiętać, że dokonując wyboru nowego auta, warto zwracać uwagę na nie tylko opłacalność jego zakupu, bądź też stan wizualny samochodu, ale również to, czy będzie on dla nas odpowiednim środkiem transportu.

Precyzja ukryta pod maską

Super User. Opublikowano w Auta

auto g02c3b3b3c 640Napęd bez wątpienia jest bazową częścią składową każdego auta. To bezsprzecznie dzięki jego działaniu, auto jest w stanie poruszać się i spełniać swą podstawową rolę. Aby, nasz pojazd był w pełni działający, niezwykle ważne jest dokładne dbanie o niniejszy napęd, a także jego elementy. W ten sposób dostaniemy pewność jego poprawnej pracy, a ponadto dłuższą sprawność silnika.